Loading

Jak se obléknout na ples?


Plesová sezóna už se kvapem blíží. Šaty, boty a další doplňky – buď sháníte všude možně, nebo patříte k těm šťastnějším, které mají už od listopadu vše obstaráno. Ale ani poctivky, které mají vše připraveno s dostatečným předstihem, nemusí mít vyhráno. On totiž každý ples je jiný a utrhnout si ostudu z neznalosti etikety můžete celkem snadno. Pokud stále tápete nad svojí garderobou, abyste se neztrapnily, dobře vám poslouží například kniha o etiketě a společenském chování.
 červené boty
Ještě než začnete s rozmýšlením vaší garderoby, srovnejte si v hlavě, na jaký typ události se chystáte. Pokud si vyjdete v dlouhé večerní, s rukavičkami vedle partnera ve smokingu na venkovský ples, budete působit příliš nastrojeně. Naopak na akcích, kde je na pozvánce uveden požadovaný dress code, tedy povinný druh oblečení, je vhodný oděv ba přímo nutností. V opačném případě budete mít z ostudy kabát.
 

V čem tedy vyrazit na ples?

Nic nezkazíte, pokud zvolíte dlouhé splývavé šaty. Nutností je i vhodná kabelka nebo spíše psaníčko a punčochy. Ideální variantou budou taneční boty dámské, které sladíte s celkovým outfitem, ale přitom vám v nich po celý večer bude pohodlně. Obuv by vždy měla mít vyšší podpatek a případná výška by vás neměla omezovat v tanci nebo chůzi. Letní sandálky nebo baleríny si ponechte na méně společenské akce. O co honosnější akce, tím formálnější a tlumenější garderobu volte.
dívky v šatech

 
Pokud si k šatům budete chtít vzít rukavičky, sáhněte po těch delších a v elegantní a střídmé barvě. Prsteny nechte doma, jelikož ty se nosí zásadně pod rukavicemi. Naopak můžete rukavičky ozdobit o decentní náramek. Rukavičky si můžete nechat při pití, ovšem při jídle musí dolů!
 
Plesy patří bezesporu mezi společenské události, zvolit byste proto měla šperky výrazné a blyštivé. Jednoduše takové, které si běžně na sebe nevezmete, a jsou určeny právě pro tuto událost.