Loading

Kde se dá koupit LED zářivka

Na rozdíl od ostatních typů osvětlení nemá LED zářivka za úkol osvěcovat prostor, nýbrž má jiný účel. Tím je oznamovat, že se něco děje. Pro tento úkol je také velmi dobře uzpůsobena – má nejrůznější barvy, které tak mohou vyjádřit rozmanité situace, a také nižší jas, což znamená, že vás neoslepí, pokud se podíváte přímo do ní.rozsvícené stropní kruhové osvětlení

Faktem je, že se na první pohled může zdát, že doma příliš využití nemá. Avšak není to pravda. Najdeme ji například v některých modelech rychlovarné konvice, kdy nás upozorňuje, když je zapnutá a ohřívá vodu.

Také je hojně využívána v dětských hračkách. Koneckonců, děti milují blikající jasná světýlka, a díky tomu, že jejich jas neoslepí, není třeba se o jejich zrak bát, i když na ně budou koukat delší dobu. Tím nejlepším příkladem jsou však světelné řetězy na vánoční stromek nebo na zavěšení venku.

To vše je sice pěkné, ale co když se vám jedna z nich porouchá a vy budete potřebovat novou? Víte, kde ji koupit? Zde totiž nastává menší problém.

Co si budeme povídat, samostatné LED v obchodech prakticky nenajdete, rozhodně ne v supermarketech, i když i zde máte možnost. V předvánočním čase se totiž prodávají vánoční světýlka. Můžete si tedy teoreticky koupit jedno balení a používat je jako náhradní diody. Avšak to je ztráta peněz, zvlášť když si vezmete, kolik tyto řetězy stojí.slabě svítící žárovka ve tmě

Větší štěstí byste mohli mít v nejrůznějších hobby marketech s potřebami pro kutily, jako jsou Baumax a OBI. I když ani tady to není garantované, koneckonců na rozdíl například od šroubků či hřebíků nejde o příliš prodávané zboží.

Poslední nadějí je pak internet. Zde si můžete být prakticky jisti, že seženete to, to potřebujete. Ovšem musíte dávat pozor na to, od koho si danou věc kupujete. Přeci jen ne všichni obchodníci jsou tak čestní a poctiví, jak se tváří. A to platí především pro nejrůznější aukční stránky, například e-bay.

Jakkoliv se však rozhodnete, věřím, že nakonec se svou volbou budete spokojeni.

2.5/5 - (2 votes)