Loading

Skopelos – více než jen Mamma Mia

Jestli plánujete výlet do Řecka, podívejte se na sever od turisticky známějších míst jako je Mykonos a Santorini. Ostrov Skopelos leží Egejském moři v souostroví Severní Sporady a zaujímá rozlohu 96 km2. Na rozdíl od svých sousedů nabízí malebné výhledy a relaxaci bez davů turistů.
řecko skopelos

Můžete tam také rozpoznat scény z muzikálu Abba – Mamma Mia. Ostrov se v roce 2007 využíval jako hlavní místo natáčení.
Skopelos nedoporučujeme navštěvovat mezi listopadem a únorem, může tam být větrno a deštivo, nejlepší je naplánovat si cestu mezi květnem a říjnem. Z ostrova můžete podnikat výlety do blízkých míst, jako je Skiathos a Alonissos.
kamenité pobřeží
Ostrov nabízí mnoho cenově dostupných možností ubytování a s takovými krásnými výhledy je těžké něco pokazit.
Bez ohledu na to, jakou lokalitu si vyberete, budete se setkávat se špičkovými službami, autentickou řeckou kuchyní a fantastickými výhledy všude, kam se podíváte.
Do Skopelosu je horší cesta (ale stojí za to). Na ostrově totiž není letiště. Jakmile dorazíte do Řecka, existuje několik letišť, která nabízejí spojení na mezinárodní letiště Skiathos, které je nejblíže. Na ostrov se poté můžete dostat trajektem nebo vodním taxi.
Co si na ostrově nenechat ujít?
Pláž Kastani: Je zobrazena ve většině tanečních scén v Mamma Mia a je jedna z mála pláží na ostrově, která nabízí plážový bar.
Kostel Agios Ioannis Kastri: Zvenku kostel poznáte jako svatební místo Sophie ve filmu. Interiér je ale ve skutečnosti o mnohem menší. Jakmile vystoupíte na skalnaté schody nahoru, přivítá vás jeden z nejkrásnějších výhledů na ostrově.
skopelos ostrov
Skopelos město: Vezměte si taxi nebo kyvadlovou dopravu a jeďte do historických dlážděných ulic Skopelosu. Budete se potýkat se strmými svahy, bílými domy a malými obchody, které jsou ideální pro vybírání suvenýrů.
Antoniou Family Olive Press: Tento výrobce olivového oleje je jedním z nejznámějších na ostrově. Po prohlídce a ochutnávání si kupte několik lahví, které přivezte domů.